top of page

PRACOWNIA

IMG_1078.JPG

Projektive Architekci to studio projektowe założone przez

mgr.inż. arch. Karolinę Wilgucką-Burzyńską w 2008 roku.
Aktualnie na czele firmy stoją architekt Karolina Wilgucka-Burzyńska - właścicielka i główny projektant

oraz Izabela Maciejewska-Gałaś - partner projektant.

Zespół opracowuje projekty wnętrz, budynki jednorodzinne, a także krajobraz. Do zespołu Projektive idealnie pasuje określenie "siła kobiet". Zespół projektowy tworzą wyłącznie kobiety, które się wspierają i są dla siebie jednocześnie inspiracją. Każda z nich jest inna ale dzięki temu twórczość pracowni jest tak bogata i różnorodna. Architektki najlepiej sprawdzają się w kompleksowej zleceniach. Projekt domu, jego idealnej lokalizacja na działce wraz z ogrodem po spójną koncepcję wnętrza. Projektive tworzy przestrzenie przyjazne człowiekowi - jego potrzeby, przyzwyczajenia i marzenia są priorytetem przy powstawaniu i wdrażaniu projektów pracowni.
Zespół składa się z kilku młodych i równie utalentowanych projektantek, które różniąc się od siebie na poziomie temperamentu, stylu, wspaniale się jednocześnie uzupełniają.

Ta niesamowita mieszanka solidnego wykształcenia, talentu i pasji w tym co robią owocuje realizacjami, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach
i zawsze dopracowywane są w najmniejszym szczególe.

 

ZESPÓŁ

Karolina Wilgucka-Burzyńska.jpg
Izabela Maciejewska-Gałaś.jpg

KAROLINA WILGUCKA-BURZYŃSKA
główny projektant/właściciel
Architekturą interesowała się można powiedzieć od zawsze. Już jako dziecko wyrastała w domu pełnym dyskusji o bryłach, budynkach i stykała się na co dzień z wielkimi arkuszami projektów rozkładanych na rodzinnym stole. Rodzice projektanci wspierali ją w rozwijaniu twórczych pasji, czego skutkiem były wielokrotne wyróżnienia w konkursach plastycznych.
Przesiąknięta tą atmosferą i zafascynowana tematem architektury zdobyła dyplom architekta w 2003 roku na Politechnice Szczecińskiej. Pracowała jako wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Architektura Wnętrz. Dziś jest członkiem Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Architektów i Stowarzyszenia Architektów Wnętrz SAW.
W 2005 jako młody projektant została laureatką konkursu Elle Decoration PRODECO, a jej prace publikowane były w Elle Decoration edycji polskiej i francuskiej. Brała udział też w licznych konkursach z zakresu architektury, wnętrz i sztuki użytkowej.
Jej prace publikowane były w Elle Decoration, Architekturze i portalu Ronet i Gazecie Wyborczej.
Od dziecka kocha sztukę, ludzi i dalekie podróże. Prowadząc długie rozmowy z klientami wnika do ich świata i szuka rozwiązań, które czasem są zaskakujące, ale zawsze idealnie dopasowane. Jej twórczość charakteryzuje odwaga i rozmach, która nawiązuje do sztuki i architektury Hiszpanii i Włoch,

IZABELA MACIEJEWSKA-GAŁAŚ
główny projektant/partner
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalizacją Architektura Wnętrz. Już podczas studiów wygrywała w konkursach dla młodych projektantów - laureatka konkursu Elle Decoration "Młodzi na start" 2014, laureatka konkursu na opracowanie wnętrz holu głównego Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie 2014. Brała też udział w prestiżowych wystawach Gdynia Design Days 2014 i Wawa Design 2014.
W dzieciństwie marzyła o tym, żeby zostać projektantką ubrań,  z biegiem lat postanowiła ubierać nie ludzi ale wnętrza. Poza zamiłowaniem do architektury i wnętrz jej pasją jest malarstwo abstrakcyjne, które jest nierozerwalną częścią twórczej pracy i życia.
Wnętrza które kocha projektować są kolorowe, odważne i oryginalne. Inspiracji szuka w sztuce, modzie i kulturze mieszkańców Paryża i Kopenhagi. 

bottom of page