PRACOWNIA

IMG_E1278.JPG

Projektive Architekci to studio projektowe założone przez

mgr.inż. arch. Karolinę Wilgucką-Burzyńską w 2008 roku.
Aktualnie na czele firmy stoją architekt Karolina Wilgucka-Burzyńska - właścicielka i główny projektant

oraz Izabela Maciejewska-Gałaś - partner projektant.
Zespół składa się z kilku młodych i równie utalentowanych projektantek, które różniąc się od siebie na poziomie temperamentu, stylu, wspaniale się jednocześnie uzupełniają.

Ta niesamowita mieszanka solidnego wykształcenia, talentu i pasji w tym co robią owocuje realizacjami, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach
i zawsze dopracowywane są w najmniejszym szczególe.
Do zespołu Projektive idealnie pasuje określenie "siła kobiet". Zespół projektowy tworzą wyłącznie kobiety, które się wspierają i są dla siebie jednocześnie inspiracją. Każda z nich jest inna ale dzięki temu twórczość pracowni jest tak bogata i różnorodna.

ZESPÓŁ

Karolina Wilgucka-Burzyńska.jpg
Izabela Maciejewska-Gałaś.jpg
Izabela Osiak.jpg
165434191_4423638527662529_6844160973820423866_n.jpg

KAROLINA WILGUCKA-BURZYŃSKA
główny projektant/właściciel
Architekturą interesowała się można powiedzieć od zawsze. Już jako dziecko wyrastała w domu pełnym dyskusji o bryłach, budynkach i stykała się na co dzień z wielkimi arkuszami projektów rozkładanych na rodzinnym stole. Rodzice projektanci wspierali ją w rozwijaniu twórczych pasji, czego skutkiem były wielokrotne wyróżnienia w konkursach plastycznych.
Przesiąknięta tą atmosferą i zafascynowana tematem architektury zdobyła dyplom architekta w 2003 roku na Politechnice Szczecińskiej. Pracowała jako wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Architektura Wnętrz. Dziś jest członkiem Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Architektów i Stowarzyszenia Architektów Wnętrz SAW.
W 2005 jako młody projektant została laureatką konkursu Elle Decoration PRODECO, a jej prace publikowane były w Elle Decoration edycji polskiej i francuskiej. Brała udział też w licznych konkursach z zakresu architektury, wnętrz i sztuki użytkowej.
Jej prace publikowane były w Elle Decoration, Architekturze i portalu Ronet i Gazecie Wyborczej.
Od dziecka kocha sztukę, ludzi i dalekie podróże. Prowadząc długie rozmowy z klientami wnika do ich świata i szuka rozwiązań, które czasem są zaskakujące, ale zawsze idealnie dopasowane. Jej twórczość charakteryzuje odwaga i rozmach, która nawiązuje do sztuki i architektury Hiszpanii i Włoch,

IZABELA MACIEJEWSKA-GAŁAŚ
główny projektant/partner
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalizacją Architektura Wnętrz. Już podczas studiów wygrywała w konkursach dla młodych projektantów - laureatka konkursu Elle Decoration "Młodzi na start" 2014, laureatka konkursu na opracowanie wnętrz holu głównego Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie 2014. Brała też udział w prestiżowych wystawach Gdynia Design Days 2014 i Wawa Design 2014.
W dzieciństwie marzyła o tym, żeby zostać projektantką ubrań,  z biegiem lat postanowiła ubierać nie ludzi ale wnętrza. Poza zamiłowaniem do architektury i wnętrz jej pasją jest malarstwo abstrakcyjne, które jest nierozerwalną częścią twórczej pracy i życia.
Wnętrza które kocha projektować są kolorowe, odważne i oryginalne. Inspiracji szuka w sztuce, modzie i kulturze mieszkańców Paryża i Kopenhagi. 

IZABELA OSIAK

architekt wnętrz
Od najmłodszych lat jej ulubioną zabawą było rysowanie „domków” na polnej drodze.... Z wiekiem zabawa stała się pasją, a pasja zawodem.
W 2014 ukończyła Szkołę „Progres” w Gdańsku ze specjalizacją Architektury Wnętrz, a w grudniu tego roku obroniła z wyróżnieniem tytuł magistra sztuki na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Swój talent rozwijała biorąc udział w konkursach wnętrzarskich i meblowych oraz wystawach. W projektowaniu ceni sobie przede wszystkim funkcjonalność i porządek. Podczas pracy projektowej układa sobie w głowie codzienny scenariusz użytkowania przestrzeni, aby wyjść naprzeciw potrzebom odbiorców.

NATALIA JELINEK

architekt wnętrz
Studiowała architekturę wnętrz na Politechnice Łódzkiej, którą ukończyła w 2020 roku z tytułem inżynier architekt.
Od najmłodszych lat lubi tworzyć i kreować. Jest artystyczną duszą, lubiącą próbować nowych i rozwijających rzeczy. We wnętrzach najbardziej docenia indywidualne rozwiązania i dbałość o szczegóły; w projektach przede wszystkim stawia na funkcjonalność. Inspiruje się skandynawskim designem i architekturą. Fotografia jest jej drugą częścią twórczego życia; poza tym kocha naturę i kwieciste wzory.